Parke ve Fayans

Parke ev, ofis, kafe, restoran, mağaza gibi pek çok mekanda severek tercih edilen, ahşabın doğal ve sıcak etkisini iç mekanlarınıza taşıyan döşeme elemanlarından birisidir. Islak hacim harici mekanlarda sıklıkla tercih edilen parke, ahşap kökenli bir malzeme olduğundan dolayı her tarzda dekorasyon ile uyumluluk gösterir. Bu nedenle günlük hayatımızda en klasiğinden en modern iç mekanlara kadar hemen hemen her yerde sıklıkla karşılaştığımız bir ahşap ve inşaat malzemesidir. Birbirinden güzel renk ve doku alternatifleri ile oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan parke seçenekleri arasından zevkinize en uygun ürünü tercih edebilir; doğal malzemenin size sunmuş olduğu özgün iç mekan tasarımı olanaklarından faydalanarak sıcak bir şıklık elde edebilirsiniz.

Zengin Ürün Seçenekleri İle Mekanları Güzelleştiren Parke Modelleri
Parke modelleri ilk olarak kalitesine ve üretim şekline göre sınıflandırılır. Bu sınıflandırma dahilinde masif parkeler, lamine parkeler ve laminant parkelerden söz edilebilir. Belirtilen ürün seçenekleri arasından en çok tercih edileni ise laminant parke modelleri olarak karşımıza çıkar. Laminant parke modelleri arasında oldukça fazla sayıda renk ve doku seçeneğine sahip ürün görülebilir. Bu ürünler arasından uygulama yapacağınız mekana uygun olarak ürün seçiminizi gerçekleştirmeniz gerekir. Çam laminant parkemeşe laminant parke gibi farklı ağaçlardan üretilen parke modellerini incelemek ilk aşamada ürünler arasındaki belirgin farklılıkları tanımanızı sağlar. Ardından aynı veya farklı ağaç grubundan üretilen parke seçenekleri arasından lineer dokulu veya hareli ürünler arasında seçim yapmanız gerekir. Lineer dokulu ürünler genellikle parke dizilimini destekleyici doğal çizgisel ağaç desenlerinden oluşur. Hareli modellerde ise daha dairesel hatlar görmeniz mümkündür. Mekanın geometrisini tamamlayıcı olarak tercihinizi lineer dokulu parke seçeneklerinden yana kullanabileceğiniz gibi hareli modeller sayesinde de daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra renk tonları parke modelleri açısından önemli bir unsurdur. Örneğin özellikle akçaağaç ve meşenin açık tonlarından faydalanarak iç mekanlarınızda aydınlık ve açık renkli bir zemin elde edebilirsiniz. Buna karşın tercihinizi koyu ceviz, abanoz, kiraz gibi daha koyu tonlardan yana da kullanabilirsiniz. Doğal ahşap kaplamalı parke modellerinin yanı sıra ufak renklendirmelerin yapıldığı parke modellerini de inceleyebilirsiniz. Özellikle rustik mekanlardan hoşlanıyorsanız gölgeleri koyulaştırılmış ahşap kaplamalar sizin için uygun birer seçenek olabilir.

İç Mekanların Vazgeçilmezi Parkeler ile İlgili Dikkat Etmeniz Gerekenler
Parke modellerinin sadece sahip olduğu görsel özelliklere göre değerlendirilmesi doğru bir ürün seçimi yapabilmek açısından yeterli değildir. Öncelikle parkeler zemine uygulandığı  için malzemenin dayanıklılığı ve temizlenebilirliği büyük bir önem taşır. Dolayısıyla kolay temizlik için neme ve suya dayanıklılık, kullanım kolaylığı ve parkenizin ömrü için önemli bir etmendir. En az doğru ürün seçimi kadar önemli olan bir diğer konu ise parkelerin döşenme şeklidir. Parke yerleşimi öncesinde mutlaka evdeki hareket yönlerinin belirlenmesi gerekir. Hareket yönüyle aynı yönde döşenen parkeler, mekanın daha geniş ve ferah algılanmasını sağlar. Dikdörtgen şekle sahip bir odada uzun kenara paralel döşenen parkeler mekanın daha uzun algılanmasını sağlarken kısa kenara paralel döşenen parkeler, mekanda daha basık bir etkiye neden olur. Dolayısıyla doğru ürün seçiminin yanı sıra doğru uygulama yönteminin kullanılması da parkeler ile ilgili dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alır.
Zengin ürün skalası sayesinde tüm mobilyalarla kolaylıkla uyum sağlayan  parke seçeneği arasından siz de zevkinize uygun ürünler için bizimle iletişime geçin!

Seramikler, dayanıklı ve doğal yapıları, kolay temizlenir olmaları ve estetik görünümleriyle yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında geliyor. Seramik,Banyo ve Mutfaklar İçin Dekoratif Seramik Modelleri
Mutfak ve banyo seramik modelleri farklı tür ve çeşitlerde karşınıza çıkar. Mutfaklar için seçilecek seramiklerin mevcut mobilyalarınızla renk ve tasarım açısından uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Eğer daha çarpıcı ve dinamik bir etki yaratmak istiyorsanız seramiklerinizle mutfak mobilyalarınızın rengi arasında bir kontrast oluşturabilirsiniz.  Cam mozaik, mix stone, glass art ya da printer gibi model isimlerine sahip seçenekler özellikle mutfaklarınızda oldukça modern ve canlı bir hava yakalamanız için birebirdir. iç ve dış mekanların estetik bir görünüm kazandırılması ve kullanım konforu adına sıklıkla tercih edilir. Kolay temizlenen seramiklerin evlerde kullanım alanları genelde banyolar ve mutfaklardır. Yine de renkli ve şık görünümleriyle kimi ev dekorasyonlarında farklı ve modern bir tasarım yaratmak isteyenlerce oturma odaları ve salonlarda da kullanılmaktadır. Eğer havuzunuz varsa havuz içi ve havuz kenarları için de en ideal malzeme seramik olacaktır. Bunun yanı sıra seramik ve yapıştırıcıları laboratuvarlar, yüzme havuzları, gıda fabrikaları, hastaneler, ilaç fabrikaları, hastaneler, mezbahalar, alışveriş merkezleri gibi alanlarda da sıkça karşımıza çıkar. Özellikle ilaç, gıda ve hizmet sektöründe seramiğin tercih edilmesindeki ana etkenler kimyasal içerikli ürünlere karşı dayanıklı olmaları ve hijyenik ortam sunmalarıdır.

Yorum Gönder

Güvenlik Kodu 15 + 3 = ?
Canlı Yardım